Tarot Online

Aerobik w domu – poznaj skuteczne ćwiczenia

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Aerobik w domu to świetna alternatywa dla osób, które nie przepadają za klubami sportowymi oraz ćwiczeniami w obecności dużej ilości osób. Ulubiony zestaw ćwiczeń możesz wykonywać regularnie w domowym zaciszu i dbać o swoją kondycję oraz ciało!

Sprzęt do aerobiku

Aby ćwiczyć aerobik w domu w jego najbardziej podstawowej wersji, wystarczy zaopatrzyć się w wygodne buty, strój do ćwiczeń, ręcznik oraz butelkę wody. Im bardziej zaawansowane warianty ćwiczeń chcesz wykonywać, tym więcej sportowych gadżetów będziesz potrzebować, jednak na początek hantle, mata do stepu, czy piłka nie będą Ci potrzebne!

Pamiętaj o rozgrzewce

Zanim przystąpisz do właściwych ćwiczeń, zawsze pamiętaj o tym, by wykonywać rozgrzewkę. Pozwoli Ci to uniknąć nieprzyjemnych kontuzji i urazów oraz przygotuje ciało na większy wysiłek. Rozgrzewka powinna trwać minimum 10 minut i angażować wszystkie partie ciała, włącznie z głową i szyją. Następnie można przejść do właściwych ćwiczeń.

Jak długo ćwiczyć? Ile powinny trwać ćwiczenia aerobikowe?

Właściwa część ćwiczeń aerobikowych powinna trwać około 40-60 minut. Po tym czasie należy stopniowo przejść do odpoczynku. Trening warto zakończyć ćwiczeniami oddechowymi. Jeśli chcesz poprawić kondycję i realnie poprawić wygląd swojej sylwetki, zaleca się, by ćwiczyć około 2 – 3 razy w tygodniu. Na początek możesz wypróbować łatwiejsze i krótsze warianty ćwiczeń, na przykład kompleksowy trening 15 – minutowy. Trening ten trwa około 15 – 20 minut i angażuje do pracy wszystkie mięśnie oraz przyspiesza znacząco spalanie tkanki tłuszczowej. W ramach ćwiczeń można wykonywać skakanko-marsz, skłony, przysiady, pompki oraz rozciągać różne partie ciała.

Muzyka do ćwiczeń

Same ćwiczenia to nie wszystko, warto zadbać również o ich oprawę… muzyczną. Odpowiednio dobrany soundtrack do ćwiczeń zwiększy Twoją motywację oraz dostarczy pozytywnej energii i zwiększy przyjemność płynącą z ćwiczeń. Platformy muzyczne takie jak Spotify, czy Deezer oferują wiele playlist dedykowanych sportowcom. Możesz w trakcie ćwiczeń słuchać muzyki latynoskiej, rockowej lub elektronicznej, w zależności od swoich upodobań. Zarówno do biegania, jak i do innych aktywności fizycznych, polecane jest, by słuchać takich wykonawców jak AC/DC, Lenny Kravitz, Afrojack, Avicii, Martin Garrix, David Guetta, Daft Punk czy Nine Inch Nails. Ich muzyka doda Ci niezbędnej siły i motywacji, by dbać o swoje ciało!