Tarot Online

Aqua aerobik – co to takiego?

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Aqua aerobik to rodzaj aktywności fizycznej polecany osobom w każdym wieku. Zajęcia w wodzie angażują wiele różnych partii mięśni i wspomagają pracę wielu układów ludzkiego organizmu. Dla kogo polecany jest aqua aerobik? Jaki jest wpływ tych ćwiczeń na nasze ciało oraz zdrowie? Zapraszamy do lektury!

Czym jest aqua aerobik?

Aqua aerobik to forma ćwiczeń, które realizuje się w odciążeniu, w środowisku wodnym. Ćwiczenia w wodzie pomagają nie tylko uzyskać smukłą sylwetkę, ale i poprawiają funkcjonowanie wielu układów ludzkiego organizmu. Aqua aerobik pomaga zwiększyć ruchomość w stawach, odstresować się oraz pozbyć uciążliwej tkanki tłuszczowej, która odkłada się na udach.

Dla kogo polecany jest aqua aerobik?

Ćwiczenia są zalecane zwłaszcza dla osób, które chcą wyleczyć różne pourazowe dolegliwości oraz tych, które zmagają się z nadwagą różnych partii ciała. W aqua aerobiku mogą uczestniczyć również osoby, które szukają ciekawego i zdrowego sposobu na zrelaksowanie się po ciężkim dniu w pracy. Zajęcia są prowadzone w komfortowych warunkach, wewnątrz budynku basenowego lub w basenach plenerowych z ogrzewaną wodą. Ćwiczenia wchodzące w skład aqua aerobiku mogą być rozszerzane o specjalne moduły, na przykład elementy rehabilitacyjne, poprawiające funkcjonowanie układu nerwowego, oddechowego, sercowo-naczyniowego oraz przede wszystkim układu ruchu. Aqua aerobik jest polecany także kobietom w ciąży, ponieważ regularne ćwiczenia odciążają kręgosłup, likwidują stres oraz napięcie, nie tylko mięśni!

Wpływ ćwiczeń w wodzie na ludzki organizm

Ruch w wodzie ma zbawienny wpływ na nasze ciało i pozwoli nam bardzo efektywnie wyrzeźbić sylwetkę! Aqua aerobik angażuje wszystkie partie mięśni oraz wspomaga walkę ze schorzeniami układu kostno-stawowego i sercowo-naczyniowego. Ćwiczenia w wodzie, z akompaniamentem muzyki, usprawniają stawy, wzmacniają organizm i pozwalają połączyć przyjemne z pożytecznym. Ceny takich zajęć zaczynają się już od 40 zł za miesięczny karnet, a ich szczegółowy program i poziom jest dostosowany do uczestników. Aqua aerobik mogą ćwiczyć zarówno osoby początkujące, jak i zatwardziali w boju weterani, przyzwyczajeni do dużej wysiłku fizycznego w środowisku wodnym. Znane formy aqua aerobiku to na przykład Basic, TBC, Power oraz aqua aerobik dla seniorów. Karnet upoważnia zazwyczaj do kilkukrotnego udziału w zajęciach.