Tarot Online

Co jeść, żeby schudnąć? Czy wiesz, co to dieta 8-godzinna?

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dieta 8 – godzinna, to dieta, w której można jeść wszystko. Na czym polega ta metoda odżywiania się i w czym tkwi jej sekret? Zapraszamy do lektury!

Czym jest dieta 8 – godzinna?

Dieta 8 – godzinna, to dieta, w której można jeść wszystko. Według autorów tej metody niezależnie od tego, jakie produkty wybierzesz i w jakich ilościach będziesz je spożywać, utrzymasz zgrabny wygląd sylwetki i nie przytyjesz! Ten innowacyjny program odchudzania został zaproponowany przez Petera Moore (redaktora Men’s Health). Rewelacyjna metoda odchudzania zakłada spożywanie pokarmów podczas 8 – godzinnego okresu w ciągu doby, pozostały czas w ciągu dnia powinien być przeznaczony na regenerację organizmu i spalanie dostarczonych kalorii. Według autorów diety 8 – godzinnej, przyczyną otyłości jest nieregularne odżywanie się, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Spożywanie pokarmu przez 8 godzin w ciągu doby jest dobre dla zdrowia, ponieważ sprawia, że organizm ma czas na odpowiednie strawienie pokarmu oraz pozbycie się toksyn.

„Obserwuj znikające kilogramy bez patrzenia na to, co jesz!”

Dieta 8 – godzinna odbiega od standardowych metod, takich jak stosowanie wspomagaczy dietowych, żywienie się w oparciu o indeks glikemiczny lub nadzorowanie zawartości tłuszczu i kalorii w posiłkach. Jej autorzy przekonują, że aby dieta była skuteczna, wystarczy ją stosować przez trzy dni w każdym tygodniu, czyli na przykład co dwa dni. Możesz jeść wszystko, na co tylko masz ochotę, ale musisz pilnować, by spożywać pokarmy w ciągu 8 – godzinnego okresu doby.

Jak żyć zdrowo? Kiedy dieta 8 – godzinna jest skuteczna?

Badania dowiodły, że dieta 8 – godzinna jest najzdrowszym typem odżywiania, może nawet pomóc obniżyć ryzyko zapadnięcia na choroby serca oraz wspomaga walkę z cukrzycą. Uzupełnieniem diety powinien być aktywny oraz zdrowy tryb życia. Aby dieta 8 – godzinna była skuteczna, należy dbać o zdrowie. Ważne jest, żeby spać regularnie, dbać o ruch i ćwiczenia fizyczne w ciągu dnia, a także nie nadużywać niezdrowych używek. Autorzy 8 – godzinnego programu odchudzania zachęcają również, by ograniczyć picie kawy i nie spożywać kofeiny w godzinach popołudniowych, a także dbać o warunki w domowej sypialni. Temperatura w pokoju, w którym śpimy, powinna być stała i wynosić maksymalnie 23 stopnie Celsjusza. Aby spać spokojnym i zdrowym snem warto wcześniej wziąć gorącą kąpiel lub wypić napar z ziół (na przykład z melisy lub szyszek chmielu).