Tarot Online

Ćwiczenia z niemowlakiem – jak z nim ćwiczyć?

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Większość mam zadaję sobie pytanie czy może wrócić do formy po ciąży, gdy jej oczkiem w głowie jest dziecko i sama dla siebie nie ma czasu. My podpowiemy jakie ćwiczenia wykonywać razem z niemowlakiem, aby powrócić do formy.

Ćwiczenia z niemowlakiem

Ćwiczenia z maluszkiem to wspaniały pomysł na aktywne spędzenie czasu razem. Fitness z niemowlakiem pozwala na szybki powrót do formy po ciąży. Dziecko w czasie treningu daje wiele radości, ale jest również naszym „naturalnym” ciężarem. Czasem kilkukrotne uniesienie maluszka jest lepsze niż ćwiczenia z hantlami. Codzienny trening pozwoli Ci popracować nad swoją sylwetką, a niemowlak będzie rozwijaj swoje umiejętności ruchowe.

Ćwiczenia jakie możesz wykonywać z niemowlakiem

Ćwiczenia, które za chwile wymienimy na pewno wzbudzą w niemowlaku, nie małe zainteresowanie. Będzie miało wiele radości, a Ty skorzystasz na powrocie do dobrej formy. Pamiętaj jednak, by wszystkie ćwiczenia wykonywać z ostrożnością, uważając na malucha.

  1. Przysiady – możesz robić przysiady z maluchem na rękach.
  2. Pompki – połóż dziecko na kocyku,a twoje dziecko będzie blisko widzieć twoją twarz. Ty będziesz miała go na oku, a one uśmiech na buzi.
  3. Unoszenie dziecka ponad głowę – dobre ćwiczenie na partię ramion i pleców.
  4. Wzmacnianie mięśni brzucha – połóż się na plecach, a malucha umieść na nogach (uda podniesione do bioder pod katem prostym, łydki równolegle do podłogi). Maleństwo możesz kołysać w przód i tył, oczywiście stale podtrzymując.
  5. Unoszenie nóg – Umieść malucha na kocyku obok siebie, a sama połóż się na boku. Oparta na przedramieniu, możesz zacząć unosić jedną nogę, tak aby utworzyć kąt ostry. W takiej pozycji będziesz mogła zagadywać swoją pociechę.

WAŻNE!

Odradzamy podrzucanie dziecka – taka zabawa, może zakończyć się upadkiem malucha z dużej wysokości

Jeśli w trakcie wykonywania jakiekolwiek ćwiczenia poczujesz ból, zdecydowanie przestań je robić. Przerwij trening i odpocznij.

Zamiast ćwiczeń w domu, których możesz nie lubić. Proponujemy długie spacery z wózkiem. Taki długodystansowy spacer pozwoli Ci wrócić do smukłej sylwetki.

Ćwiczenia po porodzie – pierwsze tygodnie

Każdego dnia ćwicz mięśnie swojej miednicy i brzucha, aby przeciwdziałać popuszczaniu moczu. Ćwiczenia polegają na zaciskaniu pochwy i unoszeniu miednicy. Jeśli miałaś nacinane krocze, gimnastyka przyspiesza proces gojenia się. Odpowiednio ćwiczone mięśnia Kegla (mięśnie dna macicy) powinny wrócić do swojej sprawności w około 3 miesięcy. Po upływie 6 tygodniu możesz zgłosić się do swojego lekarza, który powie Ci, czy możesz rozpocząć intensywniejsze ćwiczenia.