Tarot Online

Czy jazda na rolkach to dobry sposób na odchudzanie?

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jazda na rolkach to popularny sposób na spędzanie czasu wolnego. Ale nie tylko! Poza aspektami rozrywkowymi i towarzyskimi spalimy, dzięki nim kalorie.

Ćwiczenia jak wiadomo to najlepszy sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej, jak i poprawienie wyglądu naszego ciała. Zapewne wiele z osób wybrałoby ćwiczenia na siłowni lub zajęcia fitness, ale nie każdy ma ochotę, na zamykanie się w dusznych pomieszczeniach po kilku miesięcznym spędzaniu czasu w takich czterech ścianach. Równie dobrze można wybrać się na rolki, gdzie dostaniemy przypływ świeżego powietrza i witaminy. Trening na rolkach to nie tylko dbanie o mięśnie i wygląd ciała, ale również świetna zabawa.

Kalorie – ile ich spalimy na rolkach?

Rolki można rozpędzić nawet do 20 kilometrów na godzinę. Taka jazda pozwala na spalenie ogromnej ilość kalorii. Dzięki Godzinnej jeździe można spalić nawet od 300 do 800 kcal czyli tyle samo jak podczas dwugodzinnego aerobiku.

A więc rolki to doskonała alternatywa dla porannego joggingu. Jazda na rolkach charakteryzuje się płynnymi ruchami, które są bezpieczne dla stawów. Dlatego jazda na rolkach jest bardziej bezpieczniejsza niż rower czy jogging. Przy bieganiu stopy uderzają o podłoże, przy złym obuwiu może to być katastrofalne w skutkach.

Jakie mięśnie angażuje jazda na rolkach?

Jazda na rolkach angażuję wszystkie te mięśnie, które chce rozbudować kobieta. Zobacz, co uzyskasz w swojej sylwetce poprzez używanie rolek.

  • Pośladki zostaną podniesione i lekko wyrzeźbione.
  • Twoje nogi będą smuklejsze, a zarazem mocniejsze.
  • Uda na których nie będzie cellulitu.
  • Poprzez utrzymywanie równowagi napina się mięśnie brzucha, dzięki czemu będzie on jędrny i płaski.

Jazda na rolkach więc przepięknie rzeźbi ciało oraz je uelastycznia. Ważne jest też, że świeże powietrze odpowiednio dotlenia organizm, czyli krew krąży szybciej dostarczając skórze ważnych substancji odżywczych. W wyniku czego otrzymamy skórę, która będzie wyglądać młodziej i promienniej.

Jakie rolki można kupić?

Wybierając rolki do jazdy przede wszystkim trzeba się zastanowić jak często i w jaki sposób będą one wykorzystywane. Istnieje kilka typów rolek w zależności w jaki sposób będziemy jeździć. Możemy wyróżnić typową jazdę rekreacyjną, albo pójść w kierunku jazdy szybkiej bądź używać rolek do jazdy agresywnej, czyli skateparki i street. Pamiętaj o tym, że budżet nie tylko musi przewidywać kupna rolek, ale przyda się również kask i ochraniacze.