Tarot Online

Czy woda z kranu jest zdrowa?

Woda, która płynie w kranach w naszych domach zanim się w nich znajdzie, musi zostać odpowiednio przebadana i dopuszczona aby mogła popłynąć do naszych domów. Czemu jednak niewiele z nas podstawia szklankę prosto pod kran po to, aby się napić? Czy nie byłoby to prostsze, wygodniejsze, tańsze i bardziej ekologiczne?

Woda prosto z kranu dlaczego nie jest dobra do bezpośredniego spożycia?

Woda prosto z kranu nie nadaje się do bezpośredniego spożycia z jednego prostego względu, wszystko to przez “podróż’ jaką musi odbyć, zanim popłynie w naszych kranach. Woda podczas przepływu w rurach wodociągowych, jest narażona na absorpcję zanieczyszczeń które często w tych rurach się znajdują, piach, drobny żwirek, czy rdza to najczęstsze tzw. zanieczyszczenia mechaniczne, które z łatwością przedostają się do wody. Z tego też powodu woda często ma mętne zabarwienie czy chlorowy posmak, po prostu nie nadaje się do bezpośredniego spożywania, a i przegotowana w wielu miejscach nie jest najlepszej jakości.

Filtr do wody i picie wody prosto z kranu jest możliwe

Czy woda z kranu jest zdrowa?Bez obaw wodę prosto z kranu, oczywiście można spożywać, wszystko to za sprawą uprzedniego montażu filtra do wody. Filtr do wody może być zamontowany w kuchni pod zlewem i to jest zdecydowanie najczęstszy sposób montażu, zupełnie tak jak filtr do wody montowany przy wejściu wody do domu, można go również zamontować np. przy wejściu wody do pralki czy też prysznica czy wanny. Filtry do wody różnią się także nie tylko sposobem montażu, ale również wykorzystywanymi metodami filtracji i filtrami. Dla przykładu filtry do wody pod zlew to znacznie bardziej zaawansowana metoda sterylizacji wody, dlatego do osiągnięcia jak najlepszych efektów wykorzystuje się tutaj wieloetapową filtrację oraz najczęściej także metodę odwrócona osmoza.

Odwrócona osmoza – na czym polega ta metoda filtracji?

Odwrócona osmoza jest najskuteczniejszą metodą filtracji wody, w jej wyniku zyskujemy praktycznie 100 % czystą pozbawioną wszelkich zanieczyszczeń wodę. Membrana molekularna nie przepuści niczego poza cząsteczkami wody, przez co konieczne będzie wykorzystanie również filtra mineralizującego (stanowiącego skład  filtra do wody), który uzupełnia wodę w cenne minerały. Osoby, które po raz pierwszy słyszą o metodzie odwrócona osmoza, warto uświadomić, że ten sposób choć bardzo skuteczny nie jest pozbawiony wad, ponieważ w jego wyniku następuje tzw. odrzut wody do kanalizacji, przez co zużycie wody może być nieco większe.

Podsumowanie

Picie wody prosto z kranu jest jak najbardziej możliwe, po uprzednim przefiltrowaniu jej przy pomocy filtra do wody, np. montowanego pod zlewem w kuchni. Taki sposób filtracji wody jest skuteczny, a woda zostaje pozbawiona zanieczyszczeń, mętnej barwy czy chlorowego posmaku. Filtr odwrócona osmoza nadaje się do użytku domowego , ale również do firm, klubów sportowych, czy niewielkich kawiarni. Do montażu filtra do wody potrzebne będzie podłączenie do bieżącej wody, prądu, a także w przypadku odwróconej osmozy do kanalizacji.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl