Tarot Online

Dlaczego warto ćwiczyć PILATES?

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pilates to trening, który jest wykonywany do relaksującej muzyki, z wykorzystaniem takich przyrządów jak piłki do pilaste, czy mata. Dlaczego warto ćwiczyć Pilates? Jakie korzyści niesie za sobą ten trening?

Dlaczego warto ćwiczyć Pilates?

Zastanawia Cię, dlaczego warto ćwiczyć Pilates? To trening, który ma na celu:

 • Wzmocnić mięśnie (brzucha, pleców, pośladków, dna miednicy)
 • Poprawić sprężystość i gibkość
 • Odprężyć ciało oraz umysł i osiągnąć harmonię
 • Zwiększyć świadomość własnego ciała
 • Zminimalizować ryzyko wystąpienia schorzeń kręgosłupa
 • Ujędrnić sylwetkę
 • Poprawić postawę ciała i koordynację ruchową
 • Poprawić koncentrację i kontrolowanie oddechu
 • Wysmuklić ciało
 • Wspomóc w walce z cellulitem
 • Zapobiec kontuzjom

Pilates jest zalecane osobom, które chcą poprawić ogólną kondycję. Ćwiczenia są wykonywane w spokojnym tempie, relaksują i poprawiają samopoczucie. Jeśli wolisz spokojniejsze aktywności fizyczne lub jesteś po przebytych kontuzjach, lub urazach, warto wypróbować Pilates!

Pilates – przykładowe ćwiczenia

W skład Pilates wchodzi kilkaset różnych rodzajów ćwiczeń. Dlaczego warto ćwiczyć Pilates? Trening ten angażuje wiele grup mięśni. Dzięki ćwiczeniom można wzmocnić nie tylko nogi i pośladki, ale również plecy oraz… brzuch. Regularne ćwiczenia pomagają zwiększyć świadomość własnego ciała, uczą także prawidłowego oddychania. Pilates minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji i umożliwia poprawę koordynacji ruchowej.

Przykładowe ćwiczenia Pilates to między innymi:

 1. Stretching
 2. rollowanie kręgosłupa
 3. criss cross
 4. Krążenia nóg w pozycji leżącej
 5. Prostowanie nóg w pozycji leżącej
 6. Pływanie „na sucho”
 7. Tzw. Setka
 8. Ćwiczenia balansujące

Ważnym elementem treningu są także ćwiczenia oddechowe. Nie należy również zapominać o rozgrzewce. Mimo że ćwiczenia Pilates należą do spokojnych aktywności, przed rozpoczęciem treningu konieczne jest wykonanie odpowiedniej rozgrzewki!

Gdzie ćwiczyć Pilates?

Pilates można ćwiczyć w klubie fitness lub w domowym zaciszu. Jedyne, czego potrzebujesz, by zacząć trening to sportowe ubrania, butelka wody i mata do ćwiczeń! By móc zaobserwować efekty, trening należy wykonywać przynajmniej trzy razy w tygodniu. Jeśli polubisz ten rodzaj ćwiczeń, możesz się dodatkowo wyposażyć w specjalną piłkę oraz obciążniki.