Tarot Online

Domowa siłownia DIY – zrób to sam!

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Własna domowa siłownia DIY to dobry sposób nie tylko na oszczędności, ale i przede wszystkim zdrową sylwetkę. Jak stworzyć ciekawą przestrzeń do ćwiczeń w mieszkaniu lub domu? Zapraszamy do lektury!

Ćwiczenia, które można wykonywać bez sprzętu

Osoby początkujące, które dopiero zaczynają przygodę z regularnym treningiem, mogą ćwiczyć w domu tak naprawdę bez żadnych sprzętów. Jakie ćwiczenia można wykonywać bez specjalistycznych urządzeń? Są to:

  • Przysiady
  • Pompki
  • Tureckie unoszenie
  • Wykrok boczny
  • Bieg w miejscu

Bardziej zaawansowane ćwiczenia wymagają sprzętu, choćby w jego domowej wersji. Dlaczego warto zainwestować w siłownię DIY?

Domowa siłownia DIY – dlaczego warto?

Domowa siłownia DIY to dobry sposób na to, by regularnie ćwiczyć i pracować nad formą we własnym, domowym zaciszu. Siłownia DIY stworzona w piwnicy, garażu lub zajmująca jeden pokój w mieszkaniu, umożliwia praktykowanie nieskrępowanych niczyją obecnością ćwiczeń i oddanie się w pełni treningom. To dobra opcja nie tylko dla osób, które chcą powrócić do formy po przerwie, ale i dla tych, które mają już dobrą formę i nie chcą jej stracić. Jak wyposażyć taką siłownię, żeby była praktyczna?

Domowa siłownia DIY – jak ją zrobić? W co wyposażyć?

Jak powinna wyglądać domowa siłownia? Co może się w niej znaleźć?

W zależności od tego, jaki trening chcesz praktykować, warto wyposażyć siłownię w:

  • Przyrządy do ćwiczeń gimnastycznych, np. drążek lub poręcz
  • Ławka do ćwiczeń
  • Sztangi, ketle i obciążenia do treningów siłowych
  • Rowerek do ćwiczeń cardio

Jeśli nie chcesz inwestować w drogie sprzęty, najprostszy i najtańszy sposób na urządzenie siłowni to zakupienie prostego gryfu, talerzy do obciążania, dwóch hantli, ławeczki, drążka, który można zamontować w ścianie oraz ekspandera do ćwiczeń. Koszt ekspandera to około 20,00 zł, gryfy można zakupić w sklepach z wyposażeniem fitness za około 60 – 100,00 zł, a koszt zakupu hantli waha się od 60,00 do nawet 300,00 zł, w zależności od wielkości zestawu. Profesjonalną ławeczkę do ćwiczeń z możliwością regulacji skosu można dostać już za 160,00 zł, a koszt drążka do ćwiczeń gimnastycznych to około 140 – 200,00 zł.

Przykładowe treningi, które można regularnie wykonywać w domowej siłowni to między innymi ćwiczenia klatki piersiowej, brzucha i barków na ławce, ćwiczenia grzbietu na drążku oraz ćwiczenia wzmacniające biceps i triceps z wykorzystaniem sztang i hantli.