Tarot Online

Fitness w ciąży – to musisz wiedzieć!

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czy można ćwiczyć fitness w ciąży? Które ćwiczenia są zalecane? Kiedy przyszłym mamom odradza się aktywność fizyczną? Zapraszamy do lektury!

Fitness w ciąży – czy to dobry pomysł?

Zastanawia Cię, czy fitness w ciąży, to dobry pomysł? Otóż… tak! Wszelkie ćwiczenia fizyczne są zalecane także w stanie błogosławionym, ponieważ nie tylko wpływają na poprawę kondycji przyszłej mamy, ale i przygotowują lepiej do porodu.

Oto zalety ćwiczeń fitness w ciąży:

  • Dzięki ćwiczeniom organizm ciężarnej szybciej wróci do formy po porodzie
  • Fitness zapobiega powstawaniu zakrzepów, rozstępów i hemoroidów
  • Regularna aktywność fizyczna redukuje obrzęki i  zapobiega powstawaniu żylaków

Odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmacniają ciało ciężarnej kobiety i wpływają pozytywnie na jej psychikę. Sport umożliwia dotlenienie organizmu matki i dziecka i wzmacnia układ immunologiczny. To także świetny sposób na rozładowanie stresu. Jak ćwiczyć będąc w ciąży? Które ćwiczenia są zalecane?

Które ćwiczenia są polecane dla kobiet w ciąży?

Badania naukowe dowiodły, że noworodki, których matki ćwiczyły w trakcie ciąży, osiągały lepsze wyniki w międzynarodowej skali zdrowia noworodków Apgar. Ćwiczenia zalecane dla kobiet w ciąży nie powinny przemęczać i przeciążać organizmu.

Dozwolone są:

  • Długie spacery
  • Jazda na rowerze
  • Pływanie
  • Jogging
  • Nordic walking
  • Aerobik dla kobiet w ciąży
  • Joga dla kobiet w ciąży
  • Ćwiczenia rozciągające

Które ćwiczenia są zabronione?

Ćwiczenia fizyczne (obojętne, jakiego rodzaju) są niewskazane dla kobiet, które mają problemy z nadciśnieniem lub trudności z utrzymaniem ciąży. W stanie błogosławionym zabronione są także ćwiczenia obarczone dużym ryzykiem kontuzji, takie jak sporty ekstremalne, wspinaczka, jazda konna, sporty grupowe lub sztuki walki. Po 20 tygodniu ciąży odradzane jest ćwiczenie w pozycji leżącej, zarówno na brzuchu, jak i na plecach.

Aqua aerobik dla kobiet w ciąży

Ciekawą formą ćwiczeń dla kobiet ciężarnych jest tzw. aqua aerobik. To bezpieczny sport, który uprawia się w wodzie płytkiej lub głębokiej, w zależności od tego, czy osoba ćwicząca potrafi pływać. Ćwiczenia poprawiają kondycję i niwelują kłopoty z kręgosłupem i stawami, pomagają także przygotować organizm na wysiłek związany z porodem. Aqua aerobik pomaga w walce z cellulitem i poprawia metabolizm organizmu. Najlepszy strój do uprawiania ćwiczeń w wodzie to jednoczęściowy nieopinający kostium.