Tarot Online

Jak walczyć z cellulitem? Najlepsze pomysły na walkę z pomarańczową skórką

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Cellulit pojawia się wtedy, gdy zbyt duże ilości tłuszczu napierają na naszą tkankę łączną i powodują pojawianie się niedoskonałości. Tkanka tłuszczowa zbija się najczęściej w okolicy ud, pośladków i brzucha. Jakie są najlepsze sposoby na pomarańczową skórkę? Jak walczyć z cellulitem? Zapraszamy do lektury!

Jak walczyć z cellulitem? Kto jest najbardziej narażony na powstawanie pomarańczowej skórki?

Cellulit powstaje w wyniku zbijania się tkanki tłuszczowej i występuje najczęściej na skórze ud, pośladków i brzucha. Skłonność do nagromadzania się zbyt dużych ilości tkanki tłuszczowej może wynikać z predyspozycji genetycznych lub chorób układu hormonalnego, ale jeśli wprowadzimy do życia kilka zdrowych nawyków, znacznie ułatwi nam to walkę z pomarańczową skórką. Jak walczyć z cellulitem?

Jak walczyć z cellulitem? Najlepsze metody

Domowe sposoby walki z cellulitem to przede wszystkim przestrzeganie zdrowej diety, dbanie o aktywność fizyczną oraz peelingowanie skóry. Aby poradzić sobie z problemem, należy regularnie peelingować skórę, stosować codziennie naprzemienny zimny i ciepły prysznic oraz przeprowadzać 2 – 3 razy w tygodniu domowy zabieg body wrapping. Co to takiego body wrapping?

Body wrapping – domowy zabieg odchudzający

Body wrapping to popularny zabieg mający na celu pozbycie się cellulitu, ujędrnienie skóry i wysmuklenie sylwetki. Na skórę należy nanieść balsam wyszczuplający lub antycellulitowy (zawierający w swoim składzie na przykład kofeinę, żeń-szeń, algi morskie lub cynamon) i owinąć szczelnie strategiczne partie ciała spożywczą folią. Dzięki tej metodzie układ krążenia zostanie pobudzony do pracy, a substancje aktywne w balsamie będą wnikać w głębokie warstwy skóry. Body wrapping jest stosowany do likwidowania obrzęków, walki z cellulitem, oczyszczania skóry z toksyn, ma na celu również przywrócenie skórze jędrności. Foliować można całe ciało lub tylko partie dotknięte cellulitem. Regularne stosowanie tej metody pozwala skutecznie uszczuplić brzuch, uda i pośladki.

Medycyna estetyczna w walce z cellulitem

Cellulit można skutecznie wyleczyć w gabinecie medycyny estetycznej. Takie zabiegi jak krioterapia, mezoterapia, liposukcja, czy jonoforeza mają na celu poprawę ukrwienia i pracy układu krążenia, zmniejszenie obrzęku ciała oraz rozbicie nadmiernej tkanki tłuszczowej w ciele.