Tarot Online

Jak zostać instruktorem fitness i połączyć pracę z przyjemnością?

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kto może zostać trenerem? Jak zostać instruktorem fitness? Twoją pasją jest sport i marzy Ci się praca w charakterze trenera? Sprawdź, co warto wiedzieć!

Jak zostać instruktorem fitness – kto może zostać trenerem?

Kurs na instruktora fitness to świetna opcja dla osób o dobrej kondycji, których pasją jest sport. Trener musi się wyróżniać bardzo dobrą formą fizyczną, zaangażowaniem oraz wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi. Kondycja jest do wypracowania, ale należy posiadać predyspozycje do uprawiania sportu. Co warto wiedzieć o tej ścieżce kariery? Jak zostać instruktorem fitness?

Jak zostać instruktorem fitness – jakie kursy warto zrobić?

Aby podjąć w przyszłości pracę jako trener fitness, należy znaleźć odpowiednią firmę, klub sportowy lub uczelnię (np. AWF), która posiada w ofercie kurs na instruktora fitness. Kurs, po którym otrzymamy uprawnienia państwowe, może trwać od kilku dni do nawet kilku miesięcy. W programie kursu można znaleźć blok zajęć teoretycznych z zakresu anatomii, fizjologii, biomotoryki, psychologii, a także pedagogiki. Orientacyjne koszty takiego kursu to od 400 do nawet 1400 zł, w zależności od czasu trwania i programu. Dobrym uzupełnieniem kursu na instruktora fitness jest szkolenie z treningu personalnego, dziedzina ta komponuje się także dobrze z dietetyką.

W ramach zajęć uczestnik kursu zostaje przeszkolony z metod przygotowywania układów choreograficznych, dostosowywania treningów do wieku oraz kondycji ćwiczących, a także zdobywa niezbędną wiedzę na temat fizjologii wysiłku, fizjologicznych aspektów rozgrzewki oraz wykorzystywania muzyki w treningach fitness. Finalnym etapem edukacji jest egzamin praktyczny, warto także zastanowić się nad wyborem specjalizacji i ciągle dalej się rozwijać.

A co po kursie?

Po ukończeniu kursu z wynikiem pozytywnym i zdobyciu uprawnień można podjąć pracę w klubie fitness lub założyć własną działalność gospodarczą i studio fitness/tańca. Średnie zarobki instruktorów to około 30 – 60,00 zł za godzinę zajęć, w zależności od renomy, klubu fitness, a także lokalizacji, w której się działa.

Pamiętaj: zanim zdecydujesz się na kurs instruktora fitness, upewnij się, że ukończone zajęcia dadzą Ci uprawnienia do wykonywania zawodu instruktora! Przyjrzyj się także uważnie sylwetkom wykładowców i nigdy nie wybieraj najtańszej opcji!