Tarot Online

Leasing w medycynie – co warto wiedzieć?

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Coraz więcej firm decyduje się zakup sprzętu poleasingowego. Monitory i laptopy poleasingowe można nabyć za niewielkie pieniądze, a ich jakość nie odstaje poziomem od urządzeń fabrycznie nowych. Czy tak samo jest w przypadku leasingu urządzeń medycznych? Sprawdźmy!

Laptopy poleasingowe – korzyści dla firm

Dobre laptopy poleasingowe to gwarancja komfortowej pracy w firmie. Jak się okazuje, wcale nie są one takie drogie. Laptopy poleasingowe, nawet te obsługujące skomplikowane programy graficzne, możemy nabyć o kilkadziesiąt procent taniej niż sprzęt, który jest fabrycznie nowy. Jak to możliwe? Dzięki temu, że pochodzą one z leasingu!

Laptopy poleasingowe są zazwyczaj w stanie bardzo dobrym lub idealnym. Posiadają legalne oprogramowanie, a także markowe i oryginalne podzespoły. Sprzęt ten został w wielu przypadkach odkupiony od klienta, który użytkował go rzadko i przez krótki czas, a następnie wymienił na nowszy model. Czy tak samo dobrze wygląda to w przypadku urządzeń medycznych?

Leasing urządzeń medycznych – czy na tym rozwiązaniu też można zyskać?

Segment leasingu medycznego rozwija się nieco mniej dynamicznie niż w przypadku sprzętu komputerowego, co nie oznacza, że ma się źle. Z leasingu urządzeń medycznych korzystają zarówno placówki prywatne, jak i publiczne szpitale. Taka forma nabycia sprzętu okazuje się dla nich korzystniejsza niż, gdyby szpital nabył daną aparaturę na kredyt. O wiele łatwiej funkcjonować placówkom zdrowotnym, gdy spłacają należność za sprzęt na raty, niż gdyby musiały one wykładać duże kwoty pieniędzy jednorazowo.

Jaki sprzęt medyczny można leasingować?

Leasingowaniu podlega dowolny sprzęt medyczny. W ten sposób można nabyć i odsprzedać na bardzo elastycznych zasadach:

  • aparaty EEG, EKG, RTG i USG,
  • sprzęt monitorujący funkcje życiowe,
  • sprzęt IT.

Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne, gdy szpital potrzebuje kilku aparatur, a nie posiada środków finansowych, by nabyć za jednym razem tyle sprzętu, np. do rehabilitacji. Wychodzi ono także naprzeciw specyfice branży medycznej, ponieważ aparaturę medyczną można wymienić na nowsze modele. Gdy technologia, z której korzysta szpital, się zestarzeje i pojawią się na rynku nowe, lepsze rozwiązania, może on oddać stary sprzęt ponownie do obrotu i uzyskać nową aparaturę. W leasing można wziąć także samochody służbowe dla potrzeb lekarzy i w ten sposób zmniejszyć wydatki związane z prowadzeniem placówki medycznej.