Tarot Online

Najlepsze książki o diecie – warto je poznać!

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Które książki o diecie warto przeczytać? Jakich autorów szukać? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych pozycji literaturowych dla fanów zdrowego odżywiania się!

Książki o diecie – co warto przeczytać?

„Jedz i pracuj… nad własnym zdrowiem”

Książka autorstwa państwa Szaciłło to ogromne wsparcie dla osób, które rzadko mają czas na samodzielne gotowanie. Można w niej znaleźć wiele wartościowych i zbilansowanych jadłospisów na każdy dzień tygodnia. Poza przepisami autorzy sporządzili także listy zakupów dla swoich czytelników.

„22 – dniowa rewolucja”

Książka hollywoodzkiego eksperta od zdrowia – Marco Borges to ciekawa pozycja dla fanów zdrowego odżywiania. Z 22-dniowego programu korzystała między innymi słynna gwiazda Beyonce! Książka zawiera wiele smacznych przepisów wegetariańskich, a także opisy ćwiczeń, które pomogą utrzymać dobre zdrowie i kondycję.

„Planeta grubasów”

Książka autorstwa dr Lewisa i dr Leitch nie tylko dotyczy zdrowej żywności i diet, ale także zachęca do walki z nadwagą. Autorzy demaskują wiele różnych praktyk stosowanych przez duże koncerny, obalają mity i przytaczają w przystępny sposób wyniki ciekawych badań związanych z otyłością.

„Smakoterapia”

Smakoterapia to książka napisana przez matkę alergika. Można w niej znaleźć wiele drogocennych receptur oraz pomysłów, jak zastąpić substancje alergogenne w posiłkach. Autorka – Iwona Zasuwa – prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych.

Książki o diecie polecane przez specjalistów

Interesują Cię książki o diecie polecane przez fachowców? Wśród bestsellerowych tytułów polecanych przez specjalistów – dietetyków, znalazły się między innymi:

  • „W obronie jedzenia – manifest wszystkożerców” – Michael Pollan – książka Pollana to światowy bestseller, który skłania do wielu refleksji związanych ze zdrowym odżywieniem się. Autor zachęca, by przestać traktować jedzenie w kategoriach wyłącznie biologicznych i docenić jego inne aspekty.
  • „Żywienie w sporcie – Anita Bean – to bogaty zestaw przydatnych i praktycznych informacji, które zostały poparte naukowo. Przewodnik pozwala obliczyć zapotrzebowanie na kalorie oraz substancje odżywcze, a także stworzyć idealny plan żywieniowy i spełnić sportowe cele. To pozycja dla każdego, kogo interesuje zwiększenie wydolności sportowej i poprawienie diety pod kątem uprawianej dyscypliny!