Tarot Online

Pudełka wysyłkowe na zdrowe produkty – warto zaprojektować je z pomysłem!

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kartonowe opakowania podbiły szturmem rynek, nie tylko e-commerce. Korzystają z nich na co dzień także producenci zdrowych produktów. Jak zaprojektować pudełka wysyłkowe w tej branży? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Pudełka wysyłkowe – dlaczego warto postawić na karton?

Coraz więcej producentów decyduje się na wdrożenie w swojej firmie ekologicznych kartonowych pudełek wysyłkowych.

Ekologiczny karton nadaje się do pakowania wielu różnych artykułów, a tym między innymi:

  • Tekstyliów,
  • Odzieży,
  • Produktów sypkich, np. suplementów dietowych,
  • Gadżetów elektronicznych,
  • Produktów luksusowych,
  • Artykułów spożywczych.

Walory opakowań dla e-commerce są nieocenione. To nie tylko praktyczny sposób na to, by wysłać klientowi towar bez ryzyka jego uszkodzenia, ale także reklama sama w sobie. Estetycznie zaprojektowane kartonowe pudełka mogą zachęcić konsumenta do ponownego zakupu!

Stosowanie kartonowych opakowań wpływa pozytywnie na wizerunek firmy

Współcześni konsumenci, zwłaszcza Ci, którzy kupują produkty naturalne i organiczne, są coraz bardziej świadomi tego, u kogo warto kupować. Marki, które korzystają z ekologicznych opakowań, są bardzo dobrze odbierane przez klientów.

Trend eko wynika z rosnącej świadomości oraz odpowiedzialności społecznej. Idąc tym tropem, coraz więcej znanych marek wymienia szkodliwe i toksyczne plastikowe pudełka na biodegradowalne kartonowe opakowania.

Jak zaprojektować opakowanie na zdrowe produkty?

Jak zaprojektować pudełko, by wyróżnić się na rynku? Ekologiczne pudełka może powstać z białego lub brązowego papieru Kraft. Obowiązkowym elementem, który powinien się na nim znaleźć, jest logotyp firmy. Kolejne kroki do spersonalizowania opakowania, to:

  • Wykończenie ozdobną folią,
  • Wyposażenie pudełka w przegródki, wycięcia lub poduszeczkę, która wyeksponuje produkt,
  • Zamknięcie pudełka wstążką,
  • Wyposażenie pudełka w nietypowy mechanizm otwierania i zamykania.

Warto się zainspirować pudełkami takich firm jak Biotika, Yope, czy Kanclerski. To marki, które wykorzystują opakowania produktowe po to, by podkreślić naturalny charakter produkowanych kosmetyków. Pudełka Eco używane przez wyżej wymienione firmy doskonale wpisują się w filozofię przedsiębiorstwa, a także wyróżniają je na rynku!