
Suplementacja a zdrowie, czyli witaminy w pigułkach
Złota polska jesień to nie tylko kolorowe liście, wieczorne spacery i korzystanie z ostatnich podrygów lata. To także zmiana pogody, ochłodzenie i walka z infekcjami. To bardzo trudny czas dla nas wszystkich, szczególnie że wraz z dotychczasową grypą w parze idzie globalna pandemia koronawirusa.
Okres jesienny to tradycyjny czas panowania drobnych infekcji. Co zrobić, aby się przed nimi uchronić? Jak je prawidłowo rozpoznać? W jaki sposób z nimi skutecznie walczyć? W tym roku dochodzi jeszcze jedno ważne pytanie – czy podwyższona temperatura to efekt złego samopoczucia, drobnej infekcji, poważnej choroby, czy objaw związany z zakażeniem koronawirusem?
W każdej diagnozie medycznej kluczowe jest bazowanie na odpowiednich pomiarach kontrolnych. Jednym z przejawów problemów zdrowotnych jest podwyższona temperatura wskazująca na mobilizację organizmu do walki z chorobą. Prawidłowo zmierzona jest więc wskazówką do wydania zaleceń lekarskich i doborze optymalnego sposobu leczenia. Certyfikowane termometry zapewniające najwyższą dokładność pomiarów zapewnia Microlife. Zastosowana technologia pozwala na otrzymanie pomiaru nawet w 10 sekund, wykorzystuje rozwiązania bazujące na podczerwieni. Dzięki temu temperaturę możemy zmierzyć bez dotykania ciała, a wynik otrzymamy na podświetlanym ekranie. Co więcej, dzięki wbudowanemu modułowi pamięci, możemy łatwo zapisać nawet 30 pomiarów.
Każda choroba objawia się w inny sposób. Zestaw informacji, np. pomiary temperatury ciała, złe samopoczucie, brak apetytu czy inne dolegliwości, może być oznaką danego typu dolegliwości. To najważniejsze wskazówki, które pomogą dobrać skuteczne leczenie. Jesienna infekcja może być przecież wirusowa lub bakteryjna. To może być trwające 5-7 dni przeziębienie, gwałtowniejsze objawy wskazują na grypę, ospę wietrzną czy świnkę. W najgorszym przypadku może być to COVID-19. Jakie leki pomogą? W infekcji wirusowej antybiotyki, tak skuteczne przy bakteryjnej, nie są wskazane. Tu należy łagodzić objawy choroby. Ulgę zapewnią środki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe oraz wykrztuśne. Podczas walki z infekcjami należy także dużo odpoczywać, odżywiać się zdrowo, unikać miejsc zatłoczonych oraz wygrzewać się.
Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z wirusowymi infekcjami jesiennymi jest ich wygrzewanie. Leczenie ciepłem często bywa najskuteczniejszą terapią. To szybka i niedroga metoda łatwa do codziennego zastosowania. Warto zostać w domu, a pożądane ciepło zapewniają poduszki i koce.
Dopełnieniem takiej domowej terapii ciepłem jest cykliczna inhalacja. Nawilżenie dróg oddechowych i wprowadzenie do nich lekarstw może przynieść szybką ulgę podczas jesiennych infekcji. Niezawodność działania, skuteczność leczenia zapewniają inhalatory Microlife, stosowane nie tylko w codziennych działaniach profilaktycznych czy drobnych infekcjach, ale również w wysoce specjalistycznym leczeniu astmy.
Chcąc cieszyć się zdrowiem, warto przede wszystkim sięgać po rozwiązania, które nie tylko walczą z jesiennymi infekcjami, ale – co najważniejsze – skutecznie im zapobiegają. Regularne ćwiczenia połączone z odpowiednią dietą mają niebagatelny wpływ na samopoczucie i jakość dnia codziennego. Zadbaj także o odpowiedni ubiór, unikaj miejsc zatłoczonych i stosuj się do wydawanych zaleceń. W okresach, kiedy infekcje zaczynają uprzykrzać nasze życie, zwracaj uwagę na niepokojące objawy. Pamiętaj – to pierwsze sygnały, których zignorowanie może zemścić się na twoim zdrowiu.