Tarot Online

Skóra wrażliwa zimą

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Skóra wrażliwa jest zwykle bardzo cienka, a jej płaszcz ochronny jest osłabiony. Na skutek tego przy niekorzystnym działaniu czynników zewnętrznych jest ona narażona na przesuszenie i niekorzystny wygląd. Odpowiednio dobrane kremy nawilżające do cery wrażliwej będą w stanie wspomóc skórę i pozwolą jej przetrwać ten trudny czas jesieni i zimy.

Jak zima wpływa na skórę wrażliwą?

Skóra wrażliwa jest bardzo podatna na działanie czynników zewnętrznych. Źle wpływa na nią nadmierne nasłonecznienie, ale szczególnie fatalnie reaguje na zmiany temperatury zimą. Gdy wychodzi się z nagrzanego pomieszczenia na mróz, skóra reaguje skurczeniem się naczyń krwionośnych, a następnie ich gwałtownym rozszerzaniem po znalezieniu się z powrotem w ciepłym pomieszczeniu. Tym sposobem pękają jej naczynka krwionośne, a także pojawiają się brzydkie zaczerwienienia. Skóra od mrozu staje się bardziej szorstka, a niekiedy łuszczy się i jest popękana. Wszystko to razem wzięte powoduje, że osoby borykające się ze skórą wrażliwą cierpią na świąd i dyskomfort spowodowany uczuciem ściągnięcia skóry na twarzy. Ich twarz jest zaczerwieniona, wysuszona i nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie.

Kremy nawilżające do cery wrażliwej – jak działają?

Kremy nawilżające do cery wrażliwej mają przede wszystkim silnie nawilżające działanie. Dzięki zapewnieniu skórze odpowiedniego nawodnienia jest ona bardziej odporna na wysuszenie i niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Specjalne kremy na dzień dla skóry wrażliwej mają też w sobie kompozycje olejków – substancji natłuszczających skórę, które zapobiegają odparowywaniu z niej wody i tym samym sprzyjają utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia. Oprócz tego wśród składników tych kremów znajdziemy łagodzący i kojący panthenol. Jego zadaniem jest powodowanie uczucia komfortu, wygładzenia i wyraźnego ukojenia natychmiast po zastosowaniu takiego kremu. Przede wszystkim jednak nie zawierają one barwników, alkoholi ani zapachów, które mogłyby powodować uczulenia.

Skóra wrażliwa a zima

Zimą każda skóra potrzebuje specjalnego wsparcia w postaci dodatkowego nawilżenia. Skóra wrażliwa jednak potrzebuje go szczególnie! Gdy powietrze na zewnątrz nie sprzyja utrzymaniu skóry w dobrej kondycji, trzeba robić co tylko się da, aby każde wyjście na zewnątrz nie kończyło się zaczerwienioną twarzą i dodatkowymi podrażnieniami. Nasza dieta oraz odpowiednie nawodnienie organizmu też są ważne, ale kremy nawilżające do cery wrażliwej noszone zawsze w torebce oraz unikanie kosmetyków i sytuacji, które przesuszają skórę, to bardzo ważny element codziennego dbania o potrzeby naszej twarzy.