Tarot Online

Sprawdzone sposoby na kontuzje

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kontuzje to przykrości, które zdarzają się osobom aktywnym fizycznie niezależnie od pory roku i dnia. Jak sobie z nimi radzić? Co stosować, gdy naciągniemy ścięgno? Zapraszamy do lektury!

Dbaj o swój układ ruchu!

Układ ruchu u człowieka jest podatny na kontuzje i liczne urazy. Wystarczy chwila nieuwagi lub przeciążenie na treningu i można złapać przykrą kontuzję kolana, zapalenie stawu lub skręcić kostkę. W przypadku niewielkich urazów wystarczy stosować zimne okłady i żele przeciwbólowe dla sportowców, natomiast jeśli sprawa jest poważniejsza, nie raz wymaga to leczenia operacyjnego. Jeśli złapaliśmy kontuzję, powinniśmy jak najmniej chodzić i lekko usztywnić miejsce nękane urazem. Jeśli dolegliwości nie przechodzą, najlepiej udać się do lekarza – ortopedy.

Stłuczenia – pierwsza pomoc

Wystarczy chwila nieuwagi, by zaliczyć uderzenie lub upadek i zarobić efektownego siniaka. Większość obrzęków goi się w ciągu tygodnia, ale jeśli chcemy przyspieszyć ten proces, można zastosować zimny kompres, który zahamuje wewnętrzne krwawienie. Po upływie 24 h od nałożenia zimnego okładu należy zrobić ciepły kompres, aby rozszerzyć naczynia krwionośne. Leczenie stłuczeń można przyspieszyć również z pomocą ziół i suplementów diety. Najlepsze w tym celu będą maści i żele, na przykład maść z arniki górskiej lub żel z wyciągiem z kasztanowca. W walce z siniakami pomocny może być również kompres z nagietka. Zioła należy zalać zimną wodą, a następnie gotować kilkanaście minut. Nagietek stosuje się w postaci zimnego okładu na zmienione miejsca.

Zapalenie ścięgna – co robić?

Jednymi z najczęściej występujących kontuzji są kontuzje ścięgien. Zapalenie ścięgna prowadzi do nieznośnego bólu, który nasila się zwłaszcza w trakcie ruchu oraz w nocy. Jak temu przeciwdziałać? Należy zawsze pilnować o rozgrzewce przed treningiem, a w przypadku kontuzji nie rzucać się od razu na głęboką wodę, tylko odpocząć na chwilę od sportu i zwiększać stopniowo intensywność treningów. W walce z kontuzjami ścięgien przydatne są zimne okłady oraz żele przeciwzapalne. Na rynku są dostępne żele dla sportowców, które działają przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. Dodatkowo można zastosować środki przeciwbólowe w tabletkach.

Suplementy diety na mięśnie i stawy

Jeśli chcesz utrzymać we właściwej kondycji mięśnie oraz stawy, warto zainwestować w suplementy diety bogate w kolagen. Dzięki  specjalistycznym preparatom, które są dostępne na rynku bez recepty, można złagodzić dolegliwości niedomagających stawów oraz zregenerować chrząstkę.