Tarot Online

Suplementacja a zdrowie, czyli witaminy w pigułkach

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Witaminy to chemiczne związki potrzebne człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania. Mogą być pochodzenia naturalnego bądź dostaraczane z suplementów diety. Ze względu na rozpuszczalność dzielą się na witaminy rozpuszczalne w tłuszczach(witaminy A, D, E i K) i rozpuszczalne w wodzie (witaminy B i C).

Najważniejsze witaminy

Jest kilka witamin, które ciężko dostarczyć z pożywienia w odpowiednich dawkach, a są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Taką witaminą jest witamina D nazywana też często witaminą słońca. W takich krajach jak Polska, gdzie nie mamy całorocznie dostępu do mocnego słońca, ludzie często mają jej niedobór. Ratunkiem mogą być suplementy diety, które pomogą nam utrzymać odpowiednią ilość witamin w naszym ciele. Na rynku takich suplementów jest wiele, możemy kupić cały kompleks witamin, który uzupełnia nam wszystkie witaminy, a często też minerały. Możemy też zaopatrzyć się w pojedyńcze witaminy chociażby w wyżej wspomnianą witaminę D, albo C. Przyjmowanie takich suplementów nie jest groźne dla zdrowia o ile nie dostarczamy witamin za dużo. Jeżeli chcemy zacząć suplementację to najlepiej zrobić badania jakich witamin nam brakuje i wtedy jak nie udaje nam się dostarczyć danej witaminy z pożywienia, kupić odpowiedni suplement. Oczywiście musimy stosować się do dawki zalecanej od lekarza bądź farmaceuty. Zbyt dużo witamin nie działa pozytywnie na nasze ciało i prowadzi do hiperwitaminozy. Nadmiar witaminy A prowadzi do osłabienia wzroku, powiększenia wątroby czy silnych bólów głowy. U kobiet w ciąży może też uszkodzić płód. Nadmiar witaminy D prowadzi do długotrwałego zmęczenia, wymiotów czy biegunki. W naszym kraju ze względu na niewielkie ilości słońca, ciężko doprowadzić do zbyt dużej ilości tej witaminy w naszym organizmie. Zbyt duże ilości witaminy E mają podobne objawy tak jak witaminy D. Nudności, bóle głowy czy zmęczenie to może nas wtedy spotkać. Z witaminą C jest trochę inaczej. Jej nadmiar usuwany jest razem z moczem i naprawdę musimy się „postarać”, aby mieć hiperwitaminoze tej witaminy. Objawia się ona problemami żołądkowymi.

Czy warto przyjmować witaminy w suplementach?

Witaminy warto przyjmować cały rok o ile mamy ich niedobór i nie potrafimy dostarczyć ich z pożywienia. Te związki chemiczne nie dają nam energii, ani nie są budulcem w naszym ciele, ale pełnią wiele ważnych funkcji. Dzięki witaminom nasz organizm może prawidłowo funkcjonować. Pamiętajmy tylko o tym, aby kontrolować ich stan u lekarzy, bo nadmiar i niedobór jest groźny dla zdrowia.

Szukasz suplementów, które poprawią Twoje zdrowie? Sprawdź produkty marki DuoLife.