Tarot Online

Suplementy diety – poznaj ich potencjał!

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czym są suplementy diety? Kto powinien je stosować? W jakich sytuacjach suplementy diety mogą być groźne i zamiast pomóc, mogą nam zaszkodzić? Zapraszamy do lektury!

Czym są suplementy diety?

Suplementy diety, to preparaty, które posiadają w składzie cenne substancje mineralne, witaminy lub produkty roślinne. Mimo że specyfiki te nie należą do leków, ich wpływ na organizm ludzki jest dość znaczący. Suplementy nie zastępują codziennej żywności, lecz mają za zadanie ją uzupełnić i pomóc zlikwidować niedobory składników mineralnych oraz witamin w organizmie. Preparaty te są dostępne bez recepty w aptekach oraz niektórych sklepach (na przykład w sklepach ze zdrową żywnością).

Dla kogo są przeznaczone suplementy diety?

Współcześni ludzie bardzo źle się odżywiają. Pokarmy są bogate w cukry proste i tłuszcze, na pogorszenie jakości żywności mają również wpływ sztuczne wzmacniacze smaku i konserwanty użyte do jej produkcji. Złe odżywianie się, życie w ciągłym stresie, problemy ze snem i koncentracją oraz zmęczenie to największe zmory osób aktywnych zawodowo. Jak temu zaradzić? Wystarczy odpowiednio i z głową suplementować swoją dietę! Odpowiednio zbilansowana dieta to program odżywiania bogaty w niezbędne pierwiastki mineralne, zdrowe tłuszcze  oraz witaminy. Aby zachować zdrowie, poza dietą należy również dbać o kondycję i regularnie uprawiać sport.

Naturalne suplementy diety

Jeśli chcesz żyć zdrowo, warto wzbogacać swoją dietę o naturalne suplementy. Witaminy w kapsułkach lub tabletki z dodatkiem minerałów to potężny zastrzyk niezbędnych dla Twojego organizmu substancji! Jakie funkcje odgrywają poszczególne suplementy w naszej diecie? Preparaty z witaminą C (np. ekstrakt z owoców acerola) wzmacniają działanie układu immunologicznego i poprawiają odporność, naturalne oleje roślinne pomagają walczyć z cukrzycą, chorobami serca i nowotworami, a probiotyki i prebiotyki wpływają korzystnie na działanie układu pokarmowego.

Pamiętaj, zanim zaczniesz stosować dany suplement diety, należy sprawdzić, jakie są przeciwwskazania do jego spożywania!

Niektóre preparaty nie mogą być zażywane przez osoby z nadciśnieniem lub chorymi stawami. Zanim kupisz suplement diety, skonsultuj jego zażywanie z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem. Sprawdź, czy nie koliduje z Twoimi lekami oraz jaka jest maksymalna zalecana dawka.