Tarot Online

Tatuaż a przerwa w treningu

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Uwielbiasz trenować, a siłownia to Twój drugi dom? Co zrobić, gdy właśnie zrobiliśmy sobie nowy tatuaż, a trening wzywa? Czy rzeczywiście nie można ćwiczyć? Na te wszystkie pytania dostaniesz odpowiedzieć w tym artykule.

Tatuaż, a trening? Czy musimy z niego zrezygnować?

Po wykonaniu tatuażu zaleca się nie wykonywania ćwiczeń przynajmniej przez 2 tygodnie, ale co, gdy nie możemy sobie pozwolić na taką przerwę? Dużo zależy od tego, w jakim miejscu powstał nowy tatuaż. Jeśli chcemy trenować, a mamy tatuaż ćwiczmy te partię ciała gdzie go nie ma. Przykładowo, gdy tatuaż znajduję się na nogach wykonuj trening na górne części i odwrotnie. Tak wykonując trening możemy być pewni, że nie zaszkodzi on nowej dziarze. Oprócz miejsca ważna jest, także wielkość tatuażu. Im większa powierzchnia tym dłuższa rekonwalescencja jest potrzebna i trudniej zadbać o bezpieczeństwo i higienę podczas treningu.

Pamiętaj, aby zawsze wszystko konsultować ze swoim tatuażystą jeśli masz wątpliwości. Lepiej zapobiegać i unikać zamiast później cierpieć.

Trening i tatuaż – tego się trzymaj

Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki, które musisz przestrzegać jeśli chcesz ćwiczyć z nowym tatuażem.

1. Przymuje się, że po 3-4 dniach od wykonania tatuażu można rozpocząć niewielki i mało intensywny trening czy bieganie. Pamiętaj tutaj o tym, aby od razu po treningu pójść wziąć prysznic i dokładnie wysuszyć ciało. Należy to zrobić, ponieważ pot ma niekorzystne działanie.

2. Obcisły sportowy strój należy zastąpić luźniejszym ubraniem, które dadzą swobodę i nie będę uciskać świeżego tatuażu. Jest to istotne! Jeśli nie chcesz doprowadzić do sytuacji, gdy ciasne ubranie spowoduje otarcia, a to do zakażenia.

3. Idąc na siłownie zwróć uwagę jaka panuje tam czystość. Fajnie, gdy jest ona wyposażone w jednorazowe ręczniki i płyny dezynfekujące. Jeśli jednak ich nie ma warto wyposażyć się w taki zestaw, który zminimalizuje kontakt naszego nowego tatuażu z bakteriami. Raczej staraj się nie wykorzystywać sprzętu na siłowni, a jeśli już chcesz, za każdym razem przed użyciem przetrzyj go czymś dezynfekującym.

W czasie 2 tygodni, bo taki przyjmuje się okres gojenia się tatuażu postaw na regenerację i unikanie sytuacji, w których może dojść do zakażenia. Przemywaj tatuaż i używaj maści natłuszczającej. I przenigdy nie zrywaj strupków, bo możesz wydrapać tusz i porobić sobie brzydkie blizny. Wykonując wszystkie podane przez nas wskazówki będziesz mieć pewność, że wykonując trening będzie on bezpieczny.