Tarot Online

Trening EMS – co to takiego?

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Trening personalny EMS to jedna z wiodących metod fitness, która zdobywa coraz większą popularność także w Polsce. Na czym polega trening EMS? Co to takiego? Zapraszamy do lektury!

Trening EMS – co to takiego? Na czym polega?

Na europejskim rynku fitness coraz większą popularność zdobywa trening EMS. Co to takiego? Na czym polega? To metoda treningowa wykorzystująca najnowsze technologie, w tym między innymi elektrostymulację mięśniową. Trening EMS jest coraz bardziej popularny także na terenie naszego kraju, powoli można spotkać tego typu praktyki w salonach odnowy biologicznej, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz na siłowniach.

Trening EMS – co to takiego? Jak to działa?

Zanim ćwiczący rozpocznie trening, należy wykonać analizę składu jego ciała oraz dobrać odpowiednią strategię i ułożyć plan ćwiczeń. Następnie ćwiczący zakłada specjalny strój wyposażony w elektrody. Strój do treningu EMS ma za zadanie wspomóc pracę mózgu w trakcie ćwiczeń i aktywować dodatkowo mięśnie do pracy. Impulsy te są bezbolesne i nieszkodliwe i mają takie same parametry biofizyczne jak impulsy generowane przez ludzki mózg.

Jakie są zalety treningu metodą EMS?

Trening metodą EMS daje ćwiczącemu wiele korzyści o długofalowym charakterze. Najważniejsze zalety treningu EMS to:

  • Krótki czas trwania (20 minut)
  • Łatwe ćwiczenia
  • Brak ryzyka kontuzji
  • Opieka instruktora
  • Szybkie efekty (już po 4 tygodniach)

W trakcie treningu EMS można spalić nawet 1200 kcal, jest on więc o wiele bardziej skuteczny, niż tradycyjne formy aktywności sportowej. EMS pobudza do działania aż 8 grup mięśniowych, nawet te, które leżą najgłębiej w naszym ciele.

Trening EMS przyczynia się do poprawy wydolności, redukcji tkanki tłuszczowej, zwiększenia wytrzymałości mięśni, redukcji cellulitu oraz poprawy kondycji stawów. Pierwsze efekty są widoczne już po około miesiącu od rozpoczęcia ćwiczeń, które wystarczy wykonywać raz w tygodniu. EMS to nie tylko dobra opcja dla amatorów, ale i również zawodowych sportowców: piłkarzy, bokserów i lekkoatletów.

Przeciwwskazania do EMS

Trening EMS nie jest zalecany osobom, które:

  • Posiadają rozruszniki serca
  • Chorują na nadciśnienie,
  • Chorują na padaczkę,
  • Mają cukrzycę
  • Zmagają się z miażdżycą

Z technologii EMS nie powinny korzystać kobiety w ciąży, ponieważ nie zbadano jeszcze dokładnego wpływu elektrostymulacji na zdrowie dziecka i rozwój płodu.