
Suplementacja a zdrowie, czyli witaminy w pigułkach
Jak wygląda trening na płaski brzuch? Jak ćwiczyć? Co jeść? Mamy dla Ciebie kilka ważnych porad i przykładowe ćwiczenia!
Skuteczny trening na płaski brzuch angażuje więcej niż tylko jeden typ mięśni brzucha. Tradycyjne brzuszki nie wystarczą, by wyrzeźbić brzuch, ponieważ zaprzęgają do pracy tylko mięśnie proste. By cieszyć się płaskim brzuchem, musisz ćwiczyć także mięśnie brzucha skośne i głębokie.
Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch, angażujące więcej mięśni, to:
Z wyżej wymienionych ćwiczeń najskuteczniejsze w modelowaniu brzucha są skosy. Należy je wykonywać 3 – 4 razy w tygodniu. Świetnym uzupełnieniem ćwiczeń na płaski brzuch są także treningi kardio. Możesz je praktykować w formie joggingu lub jazdy na rowerze. Pamiętaj, żeby w planie treningowym przewidzieć także czas na regenerację dla mięśni, nie należy ćwiczyć codziennie!
Aerobiczna 6 Weidera to zestaw ćwiczeń, które wzmacniają wszystkie mięśnie brzucha. Harmonogram treningu obejmuje 42 dni, ćwiczenia wykonuje się bez przerw w seriach. Trening ten jest uważany za jedną z najskuteczniejszych metod na wyrzeźbienie brzucha, ale tylko u osób, które nie mają tej części ciała nadmiernie otłuszczonej. To trening, którego celem jest rzeźbienie, a nie spalanie kalorii!
Marzy Ci się zgrabny i płaski brzuszek? Pamiętaj, że same ćwiczenia nie wystarczą. Aby trening przyniósł zadowalające efekty, musisz się także zdrowo odżywiać.
Dieta na płaski brzuch to dieta bogata w błonnik pokarmowy. Błonnik zmniejsza wchłanianie cholesterolu, obniża stężenie glukozy we krwi, pomaga także oczyścić organizm.
W diecie powinny się także znaleźć:
Aby trening i dieta przyniosły zadowalające efekty, należy unikać produktów spożywczych, które powodują wzdęcia.
Są to: