Tarot Online

Turnieje wielkoszlemowe przeniesione – kiedy się odbędą?

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pandemia koronawirusa wywołała niemały ferment w środowisku sportowców, a w związku z rozprzestrzenianiem się choroby na terenie całego globu odwołane zostały wszystkie imprezy, w tym turnieje wielkoszlemowe. Turnieje takie jak Australian Open, Roland Garros, Wimbledon czy US Open każdego roku przyciągają tysiące kibiców z całego świata, którzy z ekscytacją śledzą sukcesy i porażki swoich ulubionych tenisistów i tenisistek.

Na pytanie o to, kiedy odbędą się turnieje wielkoszlemowe, nie ma obecnie żadnej prostej odpowiedzi. Sytuacja jest bezprecedensowa, a rządy państw usiłują rozpaczliwie tworzyć optymistyczne scenariusze rozwoju wydarzeń tak, by można było na nowo zaplanować terminy dużych wydarzeń sportowych, takich jak Wielki Szlem. Już dziś wiadomo, że w niektórych krajach, jak między innymi w Wielkiej Brytanii turniej odbędzie się dopiero za rok.

Wielki Szlem – znany i uwielbiany od lat

Pierwsze rozgrywki Wielkiego Szlema sięgają XIX wieku. W roku 1877 Wimbledon wystartował jako tenisowe zawody Anglii. Nikt jeszcze wówczas nie przypuszczał, że skala tego przedsięwzięcia obejmie tak wiele krajów, a do Anglii zaczną napływać najlepsi sportowcy z całego świata. Początkowo turniej wielkoszlemowy obejmował wyłącznie rywalizację mężczyzn, jednak już niecałe 10 lat później panie również miały możliwość wykazać się podczas singla.

Mistrzostwa Wielkiego Szlema od początku swojego istnienia cieszą się ogromną popularnością i przyniosły sławę wielu sportowcom, jak wielokrotny zwycięzca Roger Federer, Pete Sampras czy Martina Navratilova, która wygrała Wimbledon aż 9 razy!

Coś więcej niż tenis, czyli tradycje Wielkiego Szlema

Miłośnicy potyczek wielkoszlemowych doskonale wiedzą, że tenis to nie tylko gra, ale przede wszystkim interakcja, kontakt z drugim człowiekiem i tradycja, która przyciąga i magnetyzuje ludzi na całym świecie. Mistrzostwa te od zawsze kojarzyły się z luksusem i prestiżem, a najlepszym tego wyrazem są rozdawane podczas imprezy truskawki z bitą śmietaną między innymi podczas brytyjskiego Wimbledonu.

Najstarszy turniej tenisowy wchodzący w skład Wielkiego Szlema, wspomniany już Wimbledon wyróżnia się również tym, że zawodnicy zobowiązani są do noszenia białych strojów, co podkreśla wyrafinowany styl i wieloletnią tradycję, respektowaną z pokolenia na pokolenie. Zawody na korcie trawiastym odbywają się jedynie latem, gdy nawierzchnia jest idealna do rywalizacji. Zasady tej trzymają się organizatorzy do dziś.

Wielki Szlem inaczej, czyli koronawirus atakuje

Stałość, ciągłość oraz cykliczność były dotąd elementami najlepiej charakteryzującymi turniej Wielkiego Szlema. Pandemia koronawirusa, która rozszalała się w 2020 roku postawiła pod znakiem zapytania terminy turniejów Wielkiego Szlema. Podobna sytuacja miała miejsce wraz z końcem II wojny światowej, w 1945 roku, gdy powojenne realia uniemożliwiały organizację rozgrywek.

Obecnie już wiadomo, że większość turniejów w tym roku się nie odbędzie i sportowcy będą musieli odłożyć swoje rakiety tenisowe, począwszy od French Open, który optymistycznie chciano przełożyć na jesień, jednak w związku z rozwojem pandemii decyzję odwołano. Turniej Wimbledon także zostanie rozegrany za rok, a nie, jak zaplanowano, 29 czerwca – 12 lipca 2020. Masowe odwołania tych lubianych imprez odbiły się szerokim echem zarówno w świecie sportowców, jak i fanów.

Kiedy nowe terminy rozgrywek tenisowych?

Poinformowano, że 134 edycja Wimbledonu odbędzie się w dniach 28 czerwca – 11 lipca przyszłego roku, 2021. Czy data ta ulegnie zmianie – tego nikt dziś jeszcze nie jest w stanie określić.

Optymistyczne prognozy zakładają, że turniej French Open będzie rozgrywany między 20 września a 4 października 2020 roku. Natomiast największą niewiadomą jest data oraz miejsce rozgrywek turnieju US Open. Ze względu na wciąż bardzo poważną sytuację w Nowym Jorku organizatorzy zastanawiają się nad przeniesieniem rywalizacji poza miasto. Lokalizacją braną pod uwagę jest Indian Wells drugi co do wielkości odkryty stadion tenisowy na świecie na którym rozgrywane są turnieje ATP Tour i WTA Tour. Na podjęcie tak istotnej decyzji mają czas tylko do połowy czerwca.

Międzynarodowe organizacje sportowe biją na alarm, ponieważ trybuny i korty wciąż świecą pustkami. Branża ma przestój niespotykany wcześniej na podobną skalę, jednak kluczową sprawą jest tu zdrowie i bezpieczeństwo zarówno fanów tenisa, jak i zawodników oraz kadry trenerskiej. Restrykcyjne zakazy i kontrowersyjne decyzje są dziś na porządku dziennym, jednak tenisiści i tenisistki nie ustają w treningach, co widać na wielu filmach krążących obecnie w sieci. Podobnie jak sto lat temu, tak i teraz najważniejszy w tym sporcie pozostaje kontakt z drugim człowiekiem.