Tarot Online

Zioła w diecie – wspomóż swój organizm!

Niniejszy artykuł pod tytułem Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Trening pośladków – Jak mieć pupę marzeń? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zioła i przyprawy to bardzo ważny element diety, który nie tylko poprawia smak oraz wygląd potraw, ale i korzystnie wpływa na ludzki organizm. Które zioła w diecie warto stosować? Jak wykorzystać w pełni ich potencjał i właściwości? Zapraszamy do lektury!

Zioła w diecie odchudzającej

Aby skutecznie pozbyć się nadmiaru kilogramów, można urozmaicić dietę o zioła, które działają moczopędnie i odtruwająco na organizm, poprawiając przemianę materii. Zioła w diecie, które wspomogą proces odchudzania, to między innymi:

  • Fiołek trójbarwny
  • Lubczyk lekarski
  • Krwawnik pospolity
  • Mniszek pospolity
  • Skrzyp polny

Dodatkowo można dodawać do potraw przyprawy aktywizujące układ pokarmowy, takie jak majeranek, imbir, bazylia, anyż, oregano, chilli, kolendra oraz tymianek. Warto wypróbować specjalnie przygotowane mieszanki poprawiające trawienie oraz regularnie ćwiczyć, by zwiększyć efektywność diety.

Zioła na przeziębienie

Jeśli cierpimy na grypę lub doskwiera nam przeziębienie, w wyleczeniu choroby mogą być pomocne napary z maliny, czarnego bzu, szałwii oraz cynamonu. Szałwię można pić lub stosować do płukania gardła, by skutecznie rozprawić się z anginą.

Zioła uspokajające

Zioła, które uspokoją umysł, ukoją nerwy i są pomocne w walce z bezsennością oraz stresem, to melisa, passiflora, chmiel oraz kwiat lipy. Wśród nich najsilniejsze działanie ma passiflora, należy więc zachować umiar w jej stosowaniu. Zioła uspokajające należy przyjmować wieczorem, ponieważ mogą działać nasennie.

Zioła chroniące przed miażdżycą

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia miażdżycy, warto regularnie pić napary z ziół, które wspomagają przepływ krwi w organizmie i pobudzają krążenie. Tego typu właściwości ma między innymi rozmaryn, sosna, jałowiec, głóg oraz mięta.

Zioła w diecie na rozregulowane hormony

Aby poprawić pracę układu hormonalnego, warto stosować takie zioła, jak arcydzięgiel chiński, koper włoski, korzeń maca lub serdecznik pospolity. Rośliny te mogą  pomóc w łagodzeniu dolegliwości związanych z menopauzą, nieregularnymi miesiączkami oraz zaburzeniami związanymi z nieprawidłową pracą tarczycy.

Jak prawidłowo przechowywać zioła? Kiedy dodawać je do potraw?

Zioła działają najskuteczniej, gdy są przechowywane w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w suchym i przewiewnym miejscu. Do potraw najlepiej dodawać je pod koniec gotowania, natomiast jeśli przygotowujemy zioła w postaci naparu, należy je parzyć pod przykryciem i spożyć w ciągu kilku godzin od przygotowania.